🚚 Doprava  ZADARMO  nad 100€ 

Všetko čo potrebujete vedieť o kufroch LARA BAGS

Či už plánujete dovolenku, alebo cestujete za prácou, kvalitný kufor je neodmysliteľnou súčasťou každej dlhšej trasy mimo domova a skvelým pomocníkom na cestách. Ako si ale správne vybrať a aké parametre by mal spĺňať? Všetko a oveľa viac sa dozviete v nasledujúcom článku, v ktorom na naše otázky odpovedala samotná majiteľka Lara Bags.
1.      V akom predstihu pred dovolenkou by zákazníci mali myslieť na kúpu nových kufrov alebo tašiek? 

U nás máme široký výber kufrov počas celého roka, no najlepší výber je obyčajne s príchodom novej letnej či zimnej kolekcie. Letnú kolekciu naskladňujeme na predajne od mája do konca júna. Snažíme sa zákazníkom prinášať len kufre z kvalitných materiálov. Ak sa pýtate v akom predstihu by mali zákazníci myslieť na kúpu nového kufra, je to skutočne veľmi individuálne. U nás si už zákazník zakúpil kufor aj v samotný deň plánovaného odchodu na dovolenku. Záleží len od toho, akú pohodu chce mať pri balení:)  

2.      Aké parametre by mal spĺňať kvalitný kufor alebo taška, pre priemerného cestovateľa / dovolenkára? Aké kritériá by teda mali zákazníci zvážiť pri kúpe?

Pred kúpou novej batožiny je dobré poznať predpisy letiskových kontrol. To sa týka predovšetkým veľkosti, hmotnosti, či uzamkýnania kufra. Dopravné spoločnosti majú veľkostný limit pre palubnú batožinu väčšinou v rozmeroch V55xŠ40xH20 cm. V batožinovom priestore je samozrejme možné prepraviť väčšie rozmery kufrov. V tomto prípade je dôležitá hmotnosť batožiny.

Dôležitú úlohu pri výbere batožiny zohráva materiál, z ktorého je kufor vyrobený. Kufre sa vyrábajú obyčajne z plastu, alebo z odolnej látky. Základná konštrukcia, ktorá kufru dodáva tvar, je obyčajne vyrobená z duraluVďaka tomu je mimoriadne ľahká, ale odolná. Zabezpečuje, aby sa kufor po zaťažení nedeformoval. 

My ponúkame škrupinové kufre z kvalitnejšieho plastu (ABS, polykarbonát, polypropylén) alebo látkové textilné kufre.


Nie je plast ako plast

V skutočnosti musíme zmieniť, že aj keď hovoríme o rozdelení na škrupinové a textilné kufre, sú oba dva typy vyrobené z rôznych typov propylénov.

ABS (akrylonitrilbutadienstyren) je kopolymér, ktorý je veľmi odolný voči zmenám teplôt aj mechanickému poškodeniu, takže je menej náchylný k poškriabaniu. Prednosťou tohoto materiálu je tiež ľahká váha a nižšia cena.

Polykarbonát (PC) je tiež odolný voči teplotám, ale na rozdiel od ABS má nižšiu váhu a je odolnejší proti nárazom, pretože je ďaleko pružnejší. Tiež je ľahší. Materiály ABS a PC sú však často kombinované a vzniká tak kufor, ktorý je nielen odolný voči nárazu, ale aj proti poškriabaniu.

Polypropylén (PP) je ľahší ako polykarbonát, zároveň je pružnejší ako ABS. Je vhodným materiálom pre tých, ktorí hľadajú čo najľahšiu batožinu. Špeciálnym typom PP je potom napríklad Duraflex, teda pružný, ľahký a extrémne odolný materiál.

Textilný kufor Výhody

-      má nižšiu hmotnosť, dokonca sú v ponuke aj odľahčené kufre,  

-      možnosť zväčšiť objem batožinového priestoru povolením zipsov,

-       má viac priehriadok na odkladanie.

Nevýhody

-      náchylnejší na zašpinenie a komplikovanejšia údržba.

-      Textilné kufre nie sú odporúčané na prevoz krehkých vecí.

 


Škrupinový kufor/plastový/Výhody

-      pevný tvrdší materiál, ktorý chráni krehké predmety,

-      ľahko sa udržiava

-      má lepšie tesnenie, vďaka čomu kufor lepšie chráni pred vlhkom a dažďom

-      väčšina  škrupinových  kufrov je už bežne s TSA zámkom

Nevýhody

-      ťažší materiál
Kvôli bezpečnosti musia  občas, agenti TSA otvoriť batožinu a pokiaľ sa používa  tradičný zámok, bude zámok otvorený násilím, precvaknutím. TSA zámok je prispôsobený tomu aby ich TSA agenti mohli otvoriť univerzálnym kľúčom. Niektoré TSA zámky majú indikátor, ktorý nás upozorní, že kufor bol otvorený. Takéto STA zámky máme v ponuke.

Je dobré si všímať aj praktické aspekty. Každý dobrý kufor by mal disponovať kvalitnými kolieskami uľahčujúcimi prepravu, Gumené kolieska sú tichšie, plastové sú odolnejšie. Najpohodlnejšie sú otočné 4 kolieskové kufre. Všeobecne možno povedať, že čím väčšie kolieska, tým pohodlnejší chod.

Veľkým pomocníkom je tiež  teleskopická rúčka, ktorú si jednoducho nastavíte do takej výšky, aká vám najviac vyhovuje.Máte ďalšie otázky, ktoré by vás v tejto súvislosti zaujímali? Napíšte nám ich dolu do komentára a radi sa im povenujeme.

Váš tím Lara Bags