-20% na vybrané BATOHY

Ako si správne vybrať peňaženku?

Peňaženku či už dámsku alebo pánsku si nevyberáme každý deň. Pri kúpe peňaženky dbáme na to, aby vyhovovala našim potrebám a samozrejme aby sa nám páčila .

Pri výbere berieme ohľad na materiál, kvalitné šitie, dizajn, ako aj to, koľko chceme do kúpy peňaženky investovať. 
Milé dámy,

Poďme si najskôr premyslieť čo od peňaženky očakávame. Mala by byť malá alebo veľká, kožená či plastová, čierna, hnedá alebo farebná? Veľmi obľúbená je najmä u dám červená, ktorá podľa čínskeho Feng-shui priťahuje peniaze.

Do veľkej peňaženky sa prirodzene zmestí veľa vecí. V tomto ohľade je veľmi praktická, priestranná a ľahko v nej nájdeme všetko čo hľadáme. Je vhodná pre tých, ktorí potrebujú mať pri sebe vždy veľa platobných či vernostných kariet. Ľahko do nej zmestíte aj bankovky, drobné mince a niekedy dokonca aj mobil. Ak v peňaženke zvyknete nosiť veľa vecí, je lepšie zvoliť si variantu s uzatváraním na zips. Ak však preferujete niečo elegantnejšie, je vhodné zvoliť peňaženku na cvok. 

Nevýhodou veľkých peňaženiek je, že ich nezmestíme všade. Riešením je ale v tomto prípade veľká kabelka či batoh.

.         

Malá peňaženka má taktiež svoje čaro. Je praktická najmä pre tých, ktorí neradi nosia pri sebe veľa vecí, alebo si potrebujú len na rýchlo niekam odskočiť a niečo vybaviť. Vtedy Vám stačia doklady, pár kariet a možno nejaké drobné. Ideálne! :)

Vhodnou alternatívou malej peňaženky je aj peňaženka na karty, ktorá sa za posledné obdobie stáva čoraz populárnejšou. Je vhodná pre dámy/pánov, ktorí uprednostňujú pri sebe len doklady a nejakú tú kartu. Je praktická predovšetkým kvôli svojej veľkosti. Zmestíte ju do malej kabelky alebo vrecka nohavíc. 

        

Určite sa pýtate a čo peňaženka pre pánov? V našom internetovom obchode www.larabags.sk neobchádzame ani pánov. 

Aj pre nich máme pripravený široký výber peňaženiek, z ktorých si zaručene vyberú. Pri pánskych peňaženkách je kritérium výberu mierne odlišné. 

Páni sa skôr sústredia na to, či je peňaženka, ako sa hovorí, "spratná". Môže byť horizontálna alebo vertikálna, na zapínanie alebo bez zapínania. Väčšina pánov preferuje kožené peňaženky, ktoré im vydržia niekoľko rokov. 

Kožená peňaženka má pridanú hodnotu v tom, že nikdy nevyjde z módy a pôsobí elegantne. Tu majú páni na výber lesklú, matnú alebo brúsenú kožu, ktorá má jemný zamatový vzhľad. 

Určite Vám pri výbere peňaženiek pomôže našich 5 rád:

  1. Zamyslite sa nad veľkosťou, uzatváraním a cenou. Koľko priehradok na bankovky a karty by mala vaša budúca peňaženka obsahovať? Chcete peňaženku radšej na zapínanie alebo skôr na zips? V akej cenovej hranici by sa mala pohybovať?
  2. Následne sa zamyslíte, kde budete vašu budúcu peňaženku nosiť. Vo vrecku nohavíc, v kabelke, batohu či v aktovke? 
  3. Vyberte si vhodný materiál pre Vás. 
  4. Zvoľte si správnu farbu.
  5. A to najdôležitejšie pravidlo na záver: Kúpu si dobre premyslite. Peňaženka je ako dobrá kamarátka, s ktorou trávite každý deň. Bude vašim pomocníkom. Kdekoľvek sa pohnete, bude tam s Vami:)

Už viete aké parametre by mala spĺňať vaša budúca peňaženka? Tak neváhajte a navštívte našu stránku www.larabags.sk, a vyberte si ju už dnes! 

Váš team Lara Bags